Konkurs Google

Posted: 18/01/2011 in konkursy

Google wraz z CERN, LEGO Group, National Geographic oraz miesięcznikiem Scientic American organizuje globalny konkurs naukowy dla uczniów w wieku 13-18 lat. To jedno z pierwszych tego typu wydarzeń, organizowanych jedynie w sieci. Udział w Google Science Fair mogą brać uczniowie z całego świata pojedynczo lub w maksymalnie trzyosobowych grupach.

Konkurs ma wyłonić młodych geniuszy, którzy wpadli na pomysł najciekawszego eksperymentu. Za pomocą interaktywnej platformy stworzonej przez Google, młodzi naukowcy będą zamieszczać stworzone przez siebie projekty. Ich główną część mają stanowić naukowe eksperymenty.

Google natomiast wybierze 15 najlepszych prac, których autorzy wybiorą się do Mountain View (siedziba Google’a) aby rywalizować między sobą w finale. Na autora najciekawszego projektu czeka 10-dniowa wycieczka na Wyspy Galapagos. Do wygrania są także między innymi stypendia naukowe w wysokości 50 tysięcy dolarów i 5-dniowa wycieczka do siedziby CERN w Szwajcarii.

Google poszukuje młodych eksperymentatorów. Aby wziąć udział w Google Science Fair należy się zarejestrować do 4 kwietnia 2011 roku oraz utworzyć swój projekt jako stronę Google.

więcej na: http://www.google.com/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s