Dzień Bezpiecznego Internetu

Posted: 18/01/2011 in konkursy
Tagi:

8 lutego 2011 roku, już po raz siódmy, na całym świecie obchodzony będzie Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Organizatorzy obchodów DBI w Polsce zachęcają szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne do realizowania przez cały luty 2011 roku inicjatyw związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w Internecie.


Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów sieci. W Polsce DBI organizowane jest od 2005 r. przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (Fundacja Dzieci Niczyje oraz NASK), a jego Głównym Partnerem jest Fundacja Orange.

Ideą narodowych obchodów DBI jest inicjowanie lokalnych działań, w ramach których dzieci, młodzież i nauczyciele aktywnie angażują się w prace nad projektami poświęconymi bezpieczeństwu w sieci. Zachęcamy Państwa do przyłączenia się do obchodów DBI poprzez zorganizowanie inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów w Państwa szkole. Mogą to być zajęcia edukacyjne, happeningi, gazetki szkolne, audycje w szkolnych radiowęzłach, kampanie informacyjne, konkursy lub inne formy aktywności mające na celu zapoznanie uczniów z zasadami bezpiecznego poruszania się po Internecie.

Planowane działania można już zgłaszać na stronie: www.dbi.pl. Na najciekawsze zrealizowane inicjatywy czekają cenne nagrody ufundowane przez organizatorów i partnerów DBI.

Szkoły włączające się w obchody DBI mogą skorzystać z szerokiej oferty materiałów edukacyjnych: scenariuszy zajęć, kursów e-learningowych, materiałów multimedialnych udostępnianych w serwisie www.dzieckowsieci.pl. Wszelkie informacje na temat dotychczasowych obchodów DBI i planowanego przebiegu Dnia Bezpiecznego Internetu 2011 publikowane są w serwisie http://www.dbi.pl. Dzieci znajdą też informację o DBI w serwisie http://www.sieciaki.pl.

Liczymy na Państwa zainteresowanie ideą Dnia Bezpiecznego Internetu. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy kontakt@dbi.pl lub telefonicznie: Julia Gursztyn, NASK (22 380 81 43) oraz Katarzyna Zygmunt-Hernandez, FDN (22 616 02 68)

Przyłącz się do obchodów DBI 2011!

Polskie Centrum Programu Safer Internet


Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s