Nie wykluczam! – Konkurs dla młodzieży

Posted: 23/09/2010 in wolontariat
Tagi:

Jesteś uczniem szkoły gimnazjalnej lub ponadgimnazjalnej? Chcesz się podzielić swoimi obserwacjami na temat przejawów wykluczenia społecznego ze względu na stan materialny, niepełnosprawność i wiek w Twoim w najbliższym otoczeniu? Masz pomysł jak skutecznie przeciwdziałać temu zjawisku?

Weź udział w konkursie „NIE WYKLUCZAM!” – stwórz ze swoimi kolegami i koleżankami zespół i podzielcie się Waszymi spostrzeżeniami i pomysłami na projekt, którego realizacja przy udziale Waszych kolegów pomogłaby w skutecznej walce z ubóstwem i wykluczeniem społecznym w Waszym środowisku. Prace mogą mieć formę eseju, wywiadu, reportażu, prezentacji, fotoreportażu lub wideoreportażu.

Prace wraz z formularzem należy nadsyłać do 17 października 2010 na adres:

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Ul. Noakowskiego 10/1

00-666 Warszawa

z dopiskiem „NIE WYKLUCZAM!”

Do wygrania cyfrowe aparaty fotograficzne, zaproszenie do udziału w Wielkiej Gali Integracji w Sali Kongresowej w Warszawie 2 grudnia 2010, oraz wizyta studyjna w Brukseli i zwiedzanie instytucji europejskich.

Więcej informacji o konkursie wraz ze szczegółowym regulaminem oraz formularzem zgłoszeniowym znajduje się na stronie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce:
http://ec.europa.eu/polska/news/events/100825_konkurs_nie_wykluczam_pl.htm
Pytania dotyczące konkursu można kierować na adres: nie-wykluczam@ceo.org.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Konkurs jest związany z trwającym Europejskim Rokiem Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym. Jego głównym celem jest uwrażliwienie młodych ludzi na zjawisko ubóstwa i wykluczenia społecznego ze względu na niepełnosprawność i wiek (osoby starsze). Konkurs ma zachęcić młodzież do konkretnego działania na rzecz osób dotkniętych ubóstwem i wykluczeniem społecznym oraz do przeciwdziałania tym zjawiskom w swoim najbliższym otoczeniu.
Konkurs jest organizowany przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce przy udziale partnerów: Ministerstwa Edukacji Narodowej (patronat honorowy), Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s